Nowoczesna protetyka

Nowoczesna protetyka wymaga szerokiego spojrzenia obejmującego każdy aspekt stomatologii od leczenia zachowawczego do odbudowy implanto-protetycznej zębów. Proponowane przez nas warianty odbódowy i wykonania prac protetycznych są indywidualnie dobierane do pacjenta i omawiany każdy ich aspekt. Pacjent bierze czynny udział w podejmowaniu decyzji i akceptacji pracy.

W zakresie protetyki oferujemy państwu:

 • licówki pełnoceramiczne ,
 • uzupełnienia stałe ( korony,mosty,korony na implantach,)
 • wkłady koronowo-korzeniow(tradycyjne lub z włókna szklanego)
 • wkłady koronowe typu onlay i inlay (wykonywane w pracowni technicznej)
 • uzupełnienia ruchome ( protezy osiadające akrylowe, protezy szkieletowe- metalowe, protezy hybrydowe, protezy elastyczne,
 • Prace kompleksowo odtwarzające utracone lub zniszczone zęby ( prace protetyczne lączące elementy protez stałych i ruchomych mocowanych na zatrzaskach i zasuwach) mosty jednowizytowe na włóknach szklanych

 

Uzupełnienia ruchome :

protezy ELASTYCZNE:

nazywane także nylonowymi, wykonane są ze specjalnego tworzywa, którego elastyczność znacznie poprawia komfort użytkowania i zwiększa odporność na złamania samoistne.

W całości składa się z zębów oraz z różowej płyty, która imituje dziąsło i spełnia rolę klamer

Proteza elastyczna spełnia dokładnie te same zadania co tradycyjna proteza, ale posiada następujące korzyści:
- zmniejsza reakcje alergiczne oraz możliwość wystąpienia prądów galwanicznych w jamie ustnej wywoływanych różnymi metalami
- nie łamie się i nie pęka w jamie ustnej
- kolorystycznie bardziej naśladuje naturalne dziąsło
- posiada lepsze utrzymanie poprzez zastosowanie elastycznych klamer

  Protezy elastyczne          

 

Protezy szkieletowe

Są to protezy metalowo-akrylowe. Bazę protezy stanowi odlew metalowy zaprojektowany dokładnie do warunków jakie panują w jamie ustnej pacjenta. Umożliwia to znaczne ograniczenie płyty nośnej protezy co powoduje szybsze i łatwiejsze przyzwyczajenie się do użytkowania uzupełnienia. Przy zastosowaniu specjalnych klamer i zaczepów proteza nie rusza się w jamie ustnej oraz przekłada fizjologiczny nacisk na zęba w trakcie spozywania pokarmu co nie powoduje rozchwiania i w konsekwencji utraty pozostałych zębów w jamie ustnej.  Dzieki swym właściwościom może tez byc zastosowana do stabilizacji zebów rozchwianych jako tzw szynoproteza.

       

 

Protezy tzw KOMBINOWANE

to połączenie protez z systemem zatrzaskowym lub teleskopowym. Protezy takie charakteryzuja sie wspaniałą estetyka oraz brakiem widocznych elementów utrzymujacych. System mocowania : zatrzaski czy teleskopy zamontowany jest wewnatrz protezy. Wspaniałe utrzymanie w jamie ustnej i wysoka estetyka czyni te protezy najlepszym uzupełnieniem. System mocujący polega na zamontowaniu zatrzasków na okoronowanych zębach filarowych pacjenta i zamontowaniu teflonowych zatrzepów w protezie .

W protezach teleskopowych do utrzymmania uzupwłnienia protetycznego mozna użyc korzeni pacjenta  wiec nie usuwajmy pochopnie zębów , z natury nieużyteczny korzeń ,mozna wykorzystać do odbudowy protetycznej co znacznie podniesie konfort uzytkowania i utrzymanie protezy w jamie ustnej.

           

Protezy na teleskopach :

   

 

 


MOSTY NA WŁÓNACH SZKLANYCH

Włókno szklane to nowa rewolucja w stomatologii mająca szeroki zakres zastosowań :

 • wzmacnianie wypełnień szczególnie poleczeniu endodontycznym(kanałowym) zębów
 • odbudowa części koronowej w postaci wkładów korzeniowo-koronowych wzmacniających ząb i korzeń przed peknięciem
 • odbudowa braków zębowych w postaci mostów jako alternatywa do mostów porcelanowych

Zastosowanie włókien do mostów celem odbudowy brakujacych zębów ( max do 2 na most) ma wiele zalet :

 • przedewszystkim możliwośc wykonania mostu juz na 1 wizycie,
 • brak szlifowania zebów filarowych/sąsiednich co unika przegrzaniu a nieraz w konsekwencji leczenia kanałowego zeba filarowego
 • brak okoronowania zebów filarowych
 • wysoka estetyka mostu
 • mozliwość naprawy w jamie ustnej
 • możliwość wykonania zaraz po usunięciu zęba

Mozty dają alternatywe i konfort uzytkowania a przy mozliwości odbudowy utraconego zeba zaraz po usunięciu na 1 wizycie pacjent nie czuje dyskonfortu i nie traci usmiechu z powodu braku zęba i czasu jaki byłby potrzebny od usunięcia do wygojenia zębodołu ( 4 tyg). Teraz możemy odtworzyc utracony zab zaraz po usunięciu.

     

 

logowanie   Tanie pozycjonowanie stron SitePromotor