Endodoncja

Jest to leczenie mające na celu uratowanie i przedłużenie "żywotności" zęba. 

W naszym gabinecie stosujemy metody sprawdzone i pewne. Wykorzystujemy najnowsze materiały i sprzęt m.in. Mikroskop zabiegowy.

Usuwamy również złamane narzędzia z kanałów korzeniowych

Leczenie endodontyczne :

Istotą leczenia endodontycznego jest oczyszczenie a następnie dokładne wypełnienie wszystkich kanałów zębowych, w których doszło do zmian zapalnych lub zgorzelinowych miazgi.

Stany te doprowadzają do przewlekłych zmian okołowierzchołkowych, które w okresie zaostrzeń manifestują się obrzękiem policzka, ropnymi przetokami, bólem.

Odszukanie, dezynfekcja i dokładne wypełnienie systemu wszystkich kanałów pozwala na wyleczenie tych zmian i uratowanie zęba lub jego korzeni.

Nie usuwajmy więc pochopnie pozornie beznadziejnych zębów !!!  Nowoczesna endodoncja pozwala na uratowanie większości z nich.

Prawidłowo przeleczony korzeń zęba może być doskonałym filarem w przebiegu dalszego leczenia protetycznego oraz tańszą alternatywą leczenia implantologiczno – protetycznego w przypadku jego utraty.

Gabinet nasz dzięki specjalistycznemu wyposażeniu oferuje najwyższej jakości leczenie edodontyczne najnowocześniejszymi metodami.

Jedynie praca z użyciem mikroskopu umożliwia nam wykrywanie anomalii rozwojowych zębów występujących w 70% przypadków (dodatkowe kanały, kanały boczne, kanały zobliterowane).

Leczenie endodontyczne prowadzone tradycyjnymi metodami często doprowadza do złamania narzędzi w kanałach zębowych.

W naszym gabinecie pracując pod kontrolą mikroskopu i korzystając z dodatkowych specjalistycznych urządzeń, narzędzia takie usuwamy i prawidłowo wypełniamy kanały korzeniowe.

logowanie   Tanie pozycjonowanie stron SitePromotor